0212 288 26 22  
   


Hizmetlerimiz: 

MARKA TESCiLiNiN ÖNEMi

Türkiye de 1995 yilinin 12. ayinda Türk Patent Enstitüsü (TPE) kuruldu. Bu tarihten itibaren şirketler, şahislar isimlerini ancak TPE’ye tescil ederek hukuki korumalardan yararlanabilmektedirler. Başka ülkelerde tescilli markalar ancak Türkiye’de tescil edilince korunur. Türkiye’de yaklaşik 400.000 marka tescili mevcut olup her ay yaklaşik 5000 yeni marka müracaati yapilmaktadir.
Eltutan Patent Bürosu 1997 yilindan beri yaklaşik 20.000 Marka başvurusu yapmiştir. Firmaniz çok köklü ve güçlü olsa da rakipleriniz veya tamamiyla tesadüf eseri bir başka firma isminizi / markanizi / ürünlerinizi Türkiye’de tescil ettirirse hukuki, cezai ve maddi yaptirimlarla karşi karşiya kalabilirsiniz…

Ticari alanda kurulduğu günden beri ayni isim/markayla faaliyet göstermek çok önemlidir.Güven ve devamlilik sonucu oluşturulan markalar ancak TPE’DE marka tescili yapilmak suretiyle hukuki ve maddi koruma altina alinabilmektedirler.

KENDi MARKANIZI KULLANIRKEN HUKUK KARşISINDA MARKA HIRSIZI DURUMUNA DÜşMEMEK iÇiN MARKANIZI MUTLAKA TÜRK PATENT ENSTiTÜSÜ NEZDiNDE TESCiL ETTiRiNiZ.

 
şair Sabri Sk. No:14 Kat:2 Mecidiyeköy/şişli/istanbul Tel: (212) 288 26 22 [email protected] www.ustapatent.com
LiveZilla Live Help